Dotace

Čerpejte maximální dotace bez starostí.

Ušetřit za energie můžete i bez vysokých vstupních investic. Vybereme pro vás vhodný dotační program, vyřídíme veškerou administrativu a zařídíme co nejvyšší dotaci. Nárok na ni máte při realizaci jak fotovoltaické elektrárny, tak tepelného čerpadla.

Maximální dotace

zajistíme vám co nejvyšší dotaci

Žádné starosti

vyřešíme za vás veškerou administrativu

Komplexní servis

zařídíme dokumentaci i komunikaci s dodavateli

Právní pomoc

poradíme vám s právními otázkami

Právní záležitosti nechte na nás

Ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Vám zajistíme vhodný právní servis. 

Děsíte se administrativy a právních záležitostí? Naši právníci vaši investici ochrání před riziky. Zprostředkujeme komunikaci s dodavatelskou firmou i smluvními partnery a s právními otázkami vám rádi poradíme.

FAQ

Časté otázky a odpovědi

Jaké jsou dotace na fotovoltaiku?

Pokud byste rádi získali finanční prostředky na realizaci fotovoltaiky, můžete využít program Nová zelená úsporám. Dotaci na fotovoltaiku můžete čerpat buď na kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem, nebo zvlášť.

Jakmile podepíšete smlouvu o instalaci fotovoltaické elektrárny a zaplatíte zálohovou fakturu, začneme s přípravou podkladů pro vaši žádost o dotaci. Vytvoříme projektovou dokumentaci pro dotaci a zároveň žádost o první paralelní připojení u distributora. Na základě e-identity za vás žádost o dotaci podáme u Státního fondu životního prostředí (SFŽP), který příspěvky z programu Nová zelená úsporám vyřizuje. Vy se tak nemusíte o nic starat. Po akceptaci žádosti o dotaci ze strany SFŽP se můžeme pustit do samotné instalace. Poté následuje revizní kontrola a zároveň vystavení technické zprávy pro distributora.

Ano, jestliže podáte žádost o dotaci před realizací a splníte podmínky programu, obdržíte tzv. Vyrozumění o poskytnutí podpory, ve kterém se dozvíte, do kdy jsou vám rezervovány finanční prostředky.

Ano, NZÚ se vztahuje i k pořízení fotovoltaické elektrárny.

Ano, NZU je od října 2021 nově v rodinných domech o maximálně 3 bytových jednotkách a nově jsou přidány i rekreační objekty s trvalým pobytem – podmínkou je doložení, že trvalý pobyt zde probíhá více než 2 roky před podáním dotace.

Zajistit úspěšné zažádání i vyplacení dotace na fotovoltaickou elektrárnu se nám podaří téměř vždy. Problematický průběh může nastat pouze v případě, že nesplňujete podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám nebo když se vámi uvedené informace ukážou jako nepravdivé. Naši zkušení a informovaní specialisté s vámi podmínky dotačního programu do detailu proberou. Nemusíte se tedy obávat, že jim neporozumíte. Poradíme vám, co pro splnění podmínek dotace učinit a budeme vám po celou dobu nápomocni.

Nezávazně nám napište

získejte od nás zdarma individuální poradenství

Vaše data jsou v bezpečí. Správcem osobních údajů je BK Instal.

Exkluzivní nabídka

Fotovoltaický ohřev vody

v rámci dotace Nová zelená úsporám

Pouze za 1 Kč!

Státní dotace až 90 000 Kč
Jednoduchá a rychlá instalace
Minimální papírování