Tepelná čerpadla

s dotací až s dotací až 140 000 Kč.

Nahraďte plyn tepelným čerpadlem a ušetřete až 50% ročních nákladů za energie. Garantujeme získání dotace a 100% servis kvalitně a bez starostí.

Úspora

ušetřete až 75 % výdajů za energie

Ekologie

šetřete životní prostředí

Nenáročnost

jednoduzchou údržbu zvládnete sami

Dotace

získejte dotaci až 140 000 Kč

Máte zájem o tepelné čerpadlo?

Více než vytápění

  • Rychlá a neinvazivní montáž
  • Garance získání dotace až 140 000 Kč
  • 2-3 denní instalace
  • Žádné výkopové nebo vrtné práce

Tepelné čerpadlo šetří přírodu i peněženku

Nahraďte plyn tepelným čerpadlem a ušetřete až 50 % ročních nákladů za energie. Rozlučte se s elektřinou a vaše náklady se sníží až o 75 %. Za provoz tepelného čerpadla navíc získáte celkově nižší sazbu elektřiny. S tepelným čerpadlem šetříte nejen svou peněženku, ale i životní prostředí, jedná se totiž o nejekologičtější variantu vytápění.

Se solární elektrárnou uspoříte ještě více

Zkombinujte tepelné čerpadlo s fotovoltaickou elektrárnou a ušetřete ještě více. Solární panely zajistí provoz tepelného čerpadla, a vytápění tak bude maximálně ekologické. Když tato dvě zařízení spojí síly, ušetříte až 90 % současných nákladů za energie. Naši odborníci se postarají o instalaci tepelného čerpadla, solárních panelů i o jejich vzájemné propojení.

FAQ

Časté otázky a odpovědi

Kolik mi tepelné čerpadlo ušetří peněz?

Oproti plynu čerpadlo průměrně ušetří 50 % nákladů a oproti elektřině až 75 %. Každému zákazníkovi navrhujeme takové řešení, které mu poskytne nejvyšší možnou úsporu. Vždy však záleží na konkrétní situaci.

Životnost tepelného čerpadla dosahuje přibližně 20 let, běžně ale zvládne sloužit i delší dobu.
Návratnost investice závisí na mnoha faktorech. Klíčovým ukazatelem je aktuální spotřeba energie na vytápění. Čím více ročně protopíte, tím rychleji se vám investice vrátí. Nicméně průměrná návratnost tepelného čerpadla jsou 4 roky. Do doby návratnosti se ale promítají další aspekty jako například počet osob v domácnosti a jejich denní režim. Vliv mají samozřejmě také parametry tepelného čerpadla –⁠ jeho energetická účinnost a topný faktor.

Výsledná částka zahrnuje cenu tepelného čerpadla, ale také náklady na dopravu, montáž, vypracování dokumentace a případné vyřízení žádosti o dotaci. V ceně je i kompletní servis včetně náhradních dílů po dobu platnosti záruky.

Do finální ceny instalace tepelného čerpadla se promítá především výkonnost zařízení, kterou volíme s ohledem na tepelné ztráty domu. Čím nižší jsou tepelné ztráty, tím levnější řešení vám nabídneme.

Údržba tepelného čerpadla není nikterak náročná. Většinou jde jen o preventivní kontrolu několika málo komponent.
Topný provoz je omezen v mrazech přibližně od -15 °C do -20 °C a ve vysokých teplotách nad 43 °C. Na první pohled je to nesmyslné, ale i v létě je třeba ohřívat vodu. Pokud teplota okolí tepelného čerpadla přesáhne danou hodnotu, nebude probíhat ohřev teplé vody.

Nezávazně nám napište

získejte od nás zdarma individuální poradenství

Vaše data jsou v bezpečí. Správcem osobních údajů je BK Instal.

Exkluzivní nabídka

Fotovoltaický ohřev vody

v rámci dotace Nová zelená úsporám

Pouze za 1 Kč!

Státní dotace až 90 000 Kč
Jednoduchá a rychlá instalace
Minimální papírování